TERE TULEMAST EESTI NEFROLOOGIDE SELTSI KODULEHELE!  

 

Eesti Nefroloogide Selts (ENS) on nefroloogia eriala- ja teadusselts, mis on asutatud 1994 aastal. ENS korraldab regulaarseid seltsi koosolekuid vähemalt 4 korda aastas ja täienduskoolitusi liikmetele.

ENS aktiivseid liikmeid on kokku 31, toetajaliikmeid 8. ENS aktiivsed liikmed tegelevad arstiabi regulatsioonide kujundamisega ja teaduslike uuringutega. Välja on töötatud ja korduvalt uuendatud kliinilisi ravijuhendeid arstidele ning infomaterjale patsientidele (www.nefro.ee, www.ravijuhend.ee ). 

ENS liikmed teevad tihedat koostööd Balti- ja Skandinaaviamaade nefroloogidega ning selts on eriala- ja teadusseltsina European Kidney Health Alliance (EKHA) liige. Paljud ENS liikmed on Euroopa Nefroloogide Assotsiatsiooni (European Renal Association European Dialysis Transplantation Association) ja Maailma Nefroloogide Seltsi (International Society of Nephrology) liikmed ja kuuluvad need organistatsioonide mitmetesse töögruppidesse. 

ENS liikmed tähistavad igal aastal Rahvusvahelist Neerupäeva (World Kidney Day). Rahvusvaheline neerupäev toimub iga aasta märtsikuu teisel neljapäeval - vaata rohkem infot veebilehelt.  

 

 

GFR Kalkulaator

Seerum cr Ühik
Vanus Sugu
Rass

Dokumendid

Kroonilise neeruhaiguse ravijuhend
Hüponatreemia ravijuhend
KNH toitumisjuhend
KNH toitumisjuhend (vene k.)